55A2122-22-0/2-9
- Manufacturer Part Number:
- 55A2122-22-0/2-9
- Part of Description:
- CABLE 2COND 22AWG WHITE SHLD
- Conductor Material :
- Copper, Silver Coated
- Conductor Strand :
- 19/34
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.109" (2.77mm)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0080" (0.203mm)
- Operating Temperature :
- 200°C
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 22 AWG