55A2121-20-9/96-9
- Manufacturer Part Number:
- 55A2121-20-9/96-9
- Part of Description:
- CABLE 2COND 20AWG WHITE SHLD
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 19/32
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.124" (3.15mm)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0080" (0.203mm)
- Operating Temperature :
- 150°C
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 20 AWG