IX60G-B-10P(01)
Manufacturer Part Number:
IX60G-B-10P(01)
Manufacturer/Brand:
Hirose
Part of Description:
RCPT R/A SMD TYPE B MALE 10POS
Stock Condition:
550
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Pluggable Connector Assemblies
Connector Style :
Receptacle
Connector Type :
Multi-Purpose
Contact Finish :
Gold or Gold-Palladium
Contact Finish Thickness :
31.5µin (0.80µm)
Features :
Board Guide, Solder Retention
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions :
10
Product Status :
Active
Termination :
Solder
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Molex
    CONN SAS RCPT 29POS SLD SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN XFP CAGE PRESS-FIT R/A
    QSFP-DD 1X1, STANDARD, W/ EXTRUD
    CONN QSFP+ CAGE W/HSINK SLD R/A
    CONN MINI SAS RCPT 36POS SLD SMD