S820J33SL0P6TK5R
Manufacturer Part Number:
S820J33SL0P6TK5R
Part of Description:
CAP CER 82PF 2KV SL RADIAL
Capacitance :
82 pF
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
2000V (2kV)