S820J29SL0N6UJ5R
Manufacturer Part Number:
S820J29SL0N6UJ5R
Manufacturer/Brand:
Vishay BC Components
Part of Description:
CAP CER 82PF 1KV SL RADIAL
Manufacturer :
Vishay BC Components
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
82 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.453" (11.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.295" Dia (7.50mm)
Temperature Coefficient :
SL
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)