CBS-24CN21-21M-9
- Manufacturer Part Number:
- CBS-24CN21-21M-9
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- Part of Description:
- CABLE 4COND 24AWG WHITE SHLD 50'
- Manufacturer :
- Product Category :
- Multiple Conductor Cables
- Cable Type :
- Multi-Conductor
- Conductor Material :
- Copper Alloy, Silver Coated
- Conductor Strand :
- 19/36
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.143" (3.63mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0080" (0.203mm)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- 50.00' (15.24m)
- Number of Conductors :
- 4
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shield Type :
- Foil
- Usage :
- Voltage :
- Wire Gauge :
- 24 AWG