CBS-22C182-M18-0
- Manufacturer Part Number:
- CBS-22C182-M18-0
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- Part of Description:
- CABLE 4COND 22AWG BLK SHLD 50'
- Manufacturer :
- Product Category :
- Multiple Conductor Cables
- Cable Type :
- Multi-Conductor
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 19/34
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.278" (7.06mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Zerohal™
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0300" (0.762mm)
- Jacket Color :
- Black
- Length :
- 50.00' (15.24m)
- Number of Conductors :
- 4
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 105°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shield Type :
- Foil
- Usage :
- Voltage :
- Wire Gauge :
- 22 AWG