44A1131-24-2/4/6-9-MX
- Manufacturer Part Number:
- 44A1131-24-2/4/6-9-MX
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
- Part of Description:
- CABLE 3COND 24AWG WHITE SHLD
- Manufacturer :
- Product Category :
- Multiple Conductor Cables
- Cable Type :
- Multi-Conductor
- Conductor Strand :
- 19/36
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.124" (3.15mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Polyvinyl Fluoride (PVF)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0080" (0.203mm)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- Number of Conductors :
- 3
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Ratings :
- Shield Type :
- Braid
- Usage :
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 24 AWG