AR 24-HZL/07/7-TT
Manufacturer Part Number:
AR 24-HZL/07/7-TT
Part of Description:
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD
Contact Finish - Mating :
Gold
Contact Finish Thickness - Mating :
30.0µin (0.76µm)
Housing Material :
Thermoplastic, Polyester
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Pitch - Mating :
0.100" (2.54mm)
Pitch - Post :
0.100" (2.54mm)
Type :
DIP, 0.3" (7.62mm) Row Spacing