8WE-27.000MBM-T
- Manufacturer Part Number:
- 8WE-27.000MBM-T
- Manufacturer/Brand:
- FTS
- Part of Description:
- XTAL OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
- Manufacturer :
- FTS
- Current - Supply (Max) :
- 10mA
- Frequency :
- 27 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Output :
- CMOS
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Voltage - Supply :
- 3.3V