8WE-24.000MCJ-T
Manufacturer Part Number:
8WE-24.000MCJ-T
Manufacturer/Brand:
TXC Corporation
Part of Description:
XTAL OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
10mA
Frequency :
24 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output :
CMOS (Low EMI)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
2.5V