DF11-10DEP-2C
- Manufacturer Part Number:
- DF11-10DEP-2C
- Manufacturer/Brand:
- Hirose
- Part of Description:
- CONN PLUG HSG 10POS 2.00MM
- Stock Condition:
- 715
- Manufacturer :
- Hirose
- Product Category :
- Rectangular Connector Housings
- Color :
- Black
- Connector Type :
- Plug
- Contact Termination :
- Crimp
- Contact Type :
- Male Pin
- Fastening Type :
- Features :
- Mounting Type :
- Panel Mount, Snap-In
- Number of Positions :
- 10
- Number of Rows :
- 2
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.079" (2.00mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- 0.079" (2.00mm)