150D104X0020A2B
Manufacturer Part Number:
150D104X0020A2B
Manufacturer/Brand:
Vishay / Sprague
Part of Description:
CAP TANT 0.1UF 20% 20V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
20 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
150D104X0020A2BE3 Vishay / Sprague 7,450 CAP TANT 0.1UF 20% 20V AXIAL