150D104X0050A2G
Manufacturer Part Number:
150D104X0050A2G
Part of Description:
CAP TANT 0.1UF 20% 50V AXIAL
Capacitance :
0.1 µF
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V