TAJS105K025RNJ
Manufacturer Part Number:
TAJS105K025RNJ
Part of Description:
CAP TANT 1UF 10% 25V 1206
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V