TAJS104M035RNJ
Manufacturer Part Number:
TAJS104M035RNJ
Part of Description:
CAP TANT 0.1UF 20% 35V 1206
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
24Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V