TACR105M025RTA
Manufacturer Part Number:
TACR105M025RTA
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
CAP TANT 1UF 20% 25V 0805
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Manufacturer Size Code :
R
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V