TACR106K006XTA
- Manufacturer Part Number:
- TACR106K006XTA
- Part of Description:
- CAP TANT 10UF 10% 6.3V 0805
- Capacitance :
- 10 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 5Ohm
- Height - Seated (Max) :
- 0.059" (1.50mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 6.3 V