TAJR104M020RNJ
Manufacturer Part Number:
TAJR104M020RNJ
Part of Description:
CAP TANT 0.1UF 20% 20V 0805
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V