PCT.33/6AM
Manufacturer Part Number:
PCT.33/6AM
Part of Description:
CAP TANT 0.33UF 20% 6.3V 1206
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.063" (1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V