PCT.33/35AK
Manufacturer Part Number:
PCT.33/35AK
Part of Description:
CAP TANT 0.33UF 10% 35V 1206
Capacitance :
0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.063" (1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V