NOJE687M002SWJ
Manufacturer Part Number:
NOJE687M002SWJ
Part of Description:
CAP NIOB OXI 680UF 20% 2.5V 2917
Capacitance :
680 µF
Current - Leakage :
34 µA
Dissipation Factor :
14%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
2.5 V