NOJE477M004RWJ
Manufacturer Part Number:
NOJE477M004RWJ
Part of Description:
CAP NIOB OXIDE 470UF 20% 4V 2917
Capacitance :
470 µF
Current - Leakage :
37.6 µA
Dissipation Factor :
12%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Supplier Device Package :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V