TVR10241KSY
- Manufacturer Part Number:
- TVR10241KSY
- Manufacturer/Brand:
- Thinking Electronics Industrial Co.
- Part of Description:
- Varistor 10mm 240V
- Stock Condition:
- 98
- Manufacturer :
- Product Category :
- Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Surge :
- 2.5 kA
- Energy :
- 35J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 150 V
- Maximum DC Volts :
- 200 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 10mm
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 264 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 216 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 240 V