GQF3R090MRM
- Manufacturer Part Number:
- GQF3R090MRM
- Manufacturer/Brand:
- Thinking Electronics Industrial Co.
- Part of Description:
- Gas Discharge Tube 3-Electrodes
- Stock Condition:
- 3
- Manufacturer :
- Product Category :
- Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
- Fail Short :
- No
- Impulse Discharge Current (8/20µs) :
- 5000A (5kA)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Poles :
- 3
- Package / Case :
- 3-SMD Cylinder Square End
- Product Status :
- Active
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - DC Spark Over (Nom) :
- 90 V