SV150K7BL1
Manufacturer Part Number:
SV150K7BL1
Manufacturer/Brand:
Bourns, Inc.
Part of Description:
SV 150VRMS 7MM BULK L1
Stock Condition:
850
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
380 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.75 kA
Energy :
23J
Features :
Maximum AC Volts :
150 V
Maximum DC Volts :
200 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
264 V
Varistor Voltage (Min) :
216 V
Varistor Voltage (Typ) :
240 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A