CS15-E2GA472MYGS
- Manufacturer Part Number:
- CS15-E2GA472MYGS
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- CAP CER 4700PF 250VAC RADIAL
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- Safety
- Capacitance :
- 4700 pF
- Failure Rate :
- Features :
- High Voltage
- Height - Seated (Max) :
- 0.728" (18.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.295" (7.50mm)
- Lead Style :
- Formed Leads - Kinked
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- X1, Y2
- Size / Dimension :
- 0.571" Dia (14.50mm)
- Temperature Coefficient :
- E
- Thickness (Max) :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 250VAC