CS15-01R95-03-2X
- Manufacturer Part Number:
- CS15-01R95-03-2X
- Manufacturer/Brand:
- Challenge Electronics
- Part of Description:
- SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 99DB
- Stock Condition:
- 572
- Manufacturer :
- Challenge Electronics
- Product Category :
- Speakers
- Efficiency - dBA :
- Efficiency - Testing :
- 1W/100mm
- Efficiency - Type :
- Sound Pressure Level (SPL)
- Frequency - Self Resonant :
- 950Hz
- Frequency Range :
- 950 Hz ~ 20 kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.138" (3.50mm)
- Impedance :
- 8 Ohms
- Ingress Protection :
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Material - Cone :
- Polyetheretherketone (PEEK)
- Material - Magnet :
- Nd-Fe-B
- Port Location :
- Top
- Power - Max :
- 1.2 W
- Power - Rated :
- 1 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shape :
- Rectangular
- Size / Dimension :
- 0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)