AHA226M25C12B-F
Manufacturer Part Number:
AHA226M25C12B-F
Part of Description:
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15.1Ohm @ 120Hz
Height - Seated (Max) :
0.213" (5.40mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ripple Current @ High Frequency :
59.5 mA @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
35 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V