334K400CS6G-FA
Manufacturer Part Number:
334K400CS6G-FA
Manufacturer/Brand:
Cornell Dubilier Electronics
Part of Description:
CAP ARRAY 0.33UF 400V 6SMD
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Capacitance :
0.33 µF
Dielectric Material :
Polymer, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12 mOhms
Features :
Low ESR, Low ESL
Height - Seated (Max) :
0.319" (8.10mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
6-SMD, Gull Wing
Size / Dimension :
0.701" L x 0.433" W (17.80mm x 11.00mm)
Termination :
Gull Wing
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V