1SMA11AT3G
- Manufacturer Part Number:
- 1SMA11AT3G
- Manufacturer/Brand:
- onsemi
- Part of Description:
- TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMA
- Manufacturer :
- onsemi
- Product Category :
- TVS Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 1000pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 22A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AC, SMA
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMA
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 12.2V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 18.2V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 11V