AQ15-01FTG
Manufacturer Part Number:
AQ15-01FTG
Manufacturer/Brand:
Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 15VWM 30VC SOD323
Stock Condition:
160
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive, CAN
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
100pF @ 1MHz (Max)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
12A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Peak Pulse :
450W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-323
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
30V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V (Max)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'