226AXZ050M
Manufacturer Part Number:
226AXZ050M
Part of Description:
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9.043Ohm @ 120Hz
Height - Seated (Max) :
0.217" (5.50mm)
Impedance :
880 mOhms
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
165 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
82.5 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    BATT LITH 3.7V 85MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 20.0MM
Part Manufacturer Stock Description
226A FILM CAMERA CONTRACTOR BATTERY Interlight 5,007 Replacement for Lenmar 226A Film