106SMH035M
Manufacturer Part Number:
106SMH035M
Part of Description:
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
23.21Ohm @ 120Hz
Height - Seated (Max) :
0.217" (5.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
45 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
30 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    BATT LITH 3.7V 85MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 20.0MM