VUJ101M1ETR-0810S
- Manufacturer Part Number:
- VUJ101M1ETR-0810S
- Part of Description:
- CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
- Stock Condition:
- 490
- Capacitance :
- 100 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.413" (10.50mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 150°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 110 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- Size / Dimension :
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25 V