VUJ102M1VTR-1821S
- Manufacturer Part Number:
- VUJ102M1VTR-1821S
- Part of Description:
- CAP ALUM 1000UF 20% 35V SMD
- Capacitance :
- 1000 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.866" (22.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 150°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- Size / Dimension :
- 0.709" Dia (18.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 35 V