PHV-5R4V255-R
- Manufacturer Part Number:
- PHV-5R4V255-R
- Part of Description:
- CAP 2.5F -10% +30% 5.4V T/H
- Capacitance :
- 2.5 F
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 80mOhm @ 100Hz
- Height - Seated (Max) :
- 0.906" (23.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.209" (5.30mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 65°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 65°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Size / Dimension :
- 0.839" L x 0.433" W (21.30mm x 11.00mm)
- Tolerance :
- -10%, +30%
- Voltage - Rated :
- 5.4 V