SK220M050ST
Manufacturer Part Number:
SK220M050ST
Part of Description:
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
Stock Condition:
2
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.03Ohm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V
Part Manufacturer Stock Description
SK22 Diotec Semiconductor 5,257 DIODE SCHOTTKY 20V 2A DO214AA
SK22 SMC Diode Solutions 6,748 DIODE SCHOTTKY 20V 2A SMB
SK22 Diotec Semiconductor 7,515 DIODE SCHOTTKY 20V 2A SMB