CA-DKCA1-152L5-EPR-HSBL-12
- Manufacturer Part Number:
- CA-DKCA1-152L5-EPR-HSBL-12
- Manufacturer/Brand:
- Adam Tech
- Part of Description:
- MMCX RF FOR RG316 CABLE ASS'Y 12
- Stock Condition:
- 496
- Manufacturer :
- Adam Tech
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- MMCX Plug, Right Angle
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 1st Contact Gender :
- Male
- 2nd Connector :
- Cable (Round)
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- 2nd Contact Gender :
- Cable Impedance :
- 50 Ohms
- Cable Type :
- RG-316
- Color :
- Black
- Connector Impedance :
- 50 Ohms
- Features :
- Frequency - Max :
- Ingress Protection :
- Length :
- 12.00" (304.80mm)
- Operating Temperature :
- Overall Impedance :
- 50 Ohms