CA-DKCA0-152L0-AJI0-O
- Manufacturer Part Number:
- CA-DKCA0-152L0-AJI0-O
- Manufacturer/Brand:
- Adam Tech
- Part of Description:
- WATERPROOF SMA TO IPEX FOR 1.13
- Stock Condition:
- 720
- Manufacturer :
- Adam Tech
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- SMA Jack
- 1st Connector Mounting Feature :
- Bulkhead - Front Side Nut
- 1st Connector Mounting Type :
- Panel Mount
- 1st Contact Gender :
- Female
- 2nd Connector :
- U.FL (UMCC), IPEX MHF1 Plug, Right Angle
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 2nd Contact Gender :
- Female
- Cable Impedance :
- Cable Type :
- 1.13mm OD Coaxial Cable
- Color :
- Black
- Connector Impedance :
- Features :
- Frequency - Max :
- 6 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 5.984" (152.00mm)
- Operating Temperature :
- Overall Impedance :
- 50 Ohms