BP/FMX-30ID
- Manufacturer Part Number:
- BP/FMX-30ID
- Manufacturer/Brand:
- Eaton-Bussmann Electrical Division
- Part of Description:
- FUSE FMX-30 AMP EASYID 1 PER CAR
- Manufacturer :
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- Color :
- Pink
- Current Rating (Amps) :
- 30 A
- Fuse Type :
- Automotive
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Auto Link
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 0.470" L x 0.430" W x 1.00" H (11.93mm x 10.92mm x 25.40mm)