JCAS025.XPA
- Manufacturer Part Number:
- JCAS025.XPA
- Manufacturer/Brand:
- Littelfuse
- Part of Description:
- FUSE JCASE 32V 25A 1-PC CARD
- Manufacturer :
- Littelfuse
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 1kA
- Color :
- White
- Current Rating (Amps) :
- 25 A
- Fuse Type :
- Automotive
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Auto Link
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 0.555" L x 0.472" W x 1.063" H (14.10mm x 12.00mm x 27.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- 32 V
- Voltage Rating - DC :
- 32 V