GDB-250MA
- Manufacturer Part Number:
- GDB-250MA
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 35A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 250 mA
- Melting I²t :
- 0.28
- Package / Case :
- 5mm x 20mm
- Size / Dimension :
- 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V