PLF0E331MCO8TD
Manufacturer Part Number:
PLF0E331MCO8TD
Part of Description:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V T/H
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
5.6 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
2.5 V