A750MW687M1VAAE018
- Manufacturer Part Number:
- A750MW687M1VAAE018
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY 680UF 20% 35V T/H
- Stock Condition:
- 1
- Capacitance :
- 680 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 18mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.709" (18.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 4.69 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 234.5 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 35 V