A750BG337M0JAAE020
- Manufacturer Part Number:
- A750BG337M0JAAE020
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V T/H
- Stock Condition:
- 947
- Capacitance :
- 330 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 20mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.315" (8.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.079" (2.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 3.1 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 155 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 6.3 V