021906.3MXABP
Manufacturer Part Number:
021906.3MXABP
Part of Description:
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM
Stock Condition:
979
Approval Agency :
CCC, CE, CSA, PSE, SEMKO, UL, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
150A
Color :
Current Rating (Amps) :
6.3 A
Fuse Type :
Cartridge, Glass
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5mm x 20mm
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'