0219.063MXAEP
- Manufacturer Part Number:
- 0219.063MXAEP
- Part of Description:
- FUSE GLASS 63MA 250VAC 5X20MM
- Approval Agency :
- CE, SEMKO, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 150A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 63 mA
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 5mm x 20mm (Axial)
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V