ANM125-M-15A
- Manufacturer Part Number:
- ANM125-M-15A
- Manufacturer/Brand:
- OptiFuse
- Part of Description:
- MINI BLADE FUSE, 125V 15A-MARINE
- Manufacturer :
- OptiFuse
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 1kA
- Color :
- Blue
- Current Rating (Amps) :
- 15 A
- Fuse Type :
- Automotive
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Blade, Miniature
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 0.465" L x 0.157" W x 0.354" H (11.80mm x 4.00mm x 9.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 125 V