63PZE33M8X9
- Manufacturer Part Number:
- 63PZE33M8X9
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY HYB 33UF 63V T/H
- Stock Condition:
- 725
- Capacitance :
- 33 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 40mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.433" (11.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.138" (3.50mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 10000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1.7 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 85 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 63 V